וַיִּתֵּן אֲדֹנָי בְּיָדוֹ אֶת-יְהוֹיָקִים מֶלֶךְ-יְהוּדָה, וּמִקְצָת כְּלֵי בֵית-הָאֱלֹהִים, וַיְבִיאֵם אֶרֶץ-שִׁנְעָר, בֵּית אֱלֹהָיו; וְאֶת-הַכֵּלִים הֵבִיא, בֵּית אוֹצַר אֱלֹהָיו (דניאל א, ב)

הספרים הדיגיטליים משנים את עולם המו"לות.

המבנה העסקי ששלט בענף מסוף המאה ה-16, ובעיקר מסוף המאה ה-18, יצטרך לפנות את מקומו למבנה חדש שינצל את אמצעי הייצור, ההפצה והשיווק החדשים כדי להנכיח מערכת יחסים חדשה בין היוצר ויצירתו לבין הקוראים.

לפנים, כדי להגיע לקוראים, נדרש היוצר למתווכים, הוצאת ספרים ומפיצים, שגבו ממנו מחיר יקר.

לא, אין הכוונה לכסף. ברוב המקרים, עד לעת האחרונה, הוצאות הספרים שילמו בעין יפה ליוצרים שלהם. אך בתמורה, השתעבדו להן היוצרים לשנים רבות, לכל החיים ואפילו אחרי מותם, עד לסיום תקופת זכויות היוצרים ביצירה ואף מעבר לכך.

בסופו של יום, הוצאת הספרים היתה המחליט הבלעדי בנוגע ליצירה ואם היוצר רצה להשתחרר מהתקשרות זו, הוא אף נדרש לעתים לנהל מו"מ מורכב, הליכים משפטיים ואף לשלם כסף תמורת שחרור הזכויות. בהרבה מקרים, ההתקשרות הבעייתית הזו "קברה" ספרים בתהום הנשייה, כאשר הוצאות סרבו להדפיס מחדש את הספר וליוצר לא היה אפשרות להשפיע על החלטה זו.

בֵּית-אוֹצָר-סְפָרִים ז. ספרייה (מילון אבן שושן)

אנו מציעים שירות של העידן החדש.

ליוצרים – אנו לא מציעים רק פלטפורמה שיווקית שעוקפת את כשלי השיווק של החנויות הפיזיות, אלא תנאי התקשרות שמשאירים את מירב השליטה על היצירה בידיו של היוצר.

לקוראים – אנו מציעים תוכן דיגיטלי בסטדנדרטים הגבוהים ביותר, בשירות מתמשך שמאפשר לנו להציע מהדורות תיקון וגם פורמטים מתקדמים במשך הזמן, כחלק מעסקת הרכישה.

תרומה לקהילה – אנו מציעים מסלולי מלגה מיוחדים ליוצרים שלדעתנו יש לפרסם את יצירותיהם גם אם אין לכך הצדקה כלכלית. בנוסף שמנו לנו למטרה לקדם פרויקטים ספרותיים שונים שלדעתנו יתרמו תרומה משמעותית לקהילת הקוראים ולעוסקים בתחומי אמנות הבמה.